Federalni wszczynają dochodzenie w sprawie 4 prawodawców, którzy sprzedali akcje

Federalni wszczynają dochodzenie w sprawie 4 prawodawców, którzy sprzedali akcje

obywatele, którzy w czasie kryzysu związanego z koronawirusem znajdują się za granicą, są po prostu za granicą: „Amerykanie, którzy chcą wrócić do domu z zagranicy, powinni to natychmiast zrobić i poczynić przygotowania, aby to osiągnąć” – podkreślił podczas wtorkowej odprawy.

Chociaż Pompeo powiedział, że jego grupa zadaniowa ds. repatriacji w dalszym ciągu angażuje się w sprowadzenie wszystkich Amerykanów do domu, stwierdził, że okno, w którym może to zrobić, się zamyka.

Domowe testy na obecność wirusa koronowego wstrzymane pomimo postępów

31 marca: Na początku tego miesiąca amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków nagle zamknęła sprzedaż domowych testów na obecność wirusa koronowego, ale niektóre firmy twierdzą, że się nie poddały.

Ogólnie rzecz biorąc, niewielka liczba testów w połączeniu z chęcią konsumentów przejęcia kontroli sprawia, że ​​pomysł jest zarówno intrygujący, jak i kontrowersyjny.

Krytycy twierdzą, że domowe testy mogą być zawodne, opóźniać niezbędne leczenie i pochłaniać ograniczone zasoby. Zwolennicy twierdzą, że domowe zestawy testowe mogą zaoszczędzić pieniądze i zasoby, a w niedalekiej przyszłości mogą odegrać kluczową rolę w śledzeniu Covid-19.

FDA wkroczyła do akcji 20 marca, kiedy kilka start-upów rozpoczęło sprzedaż lub przygotowywało się do sprzedaży zestawów do użytku domowego.

W ostrym języku agencja określiła domowe zestawy testowe jako „fałszywe”.

Federalni wszczynają dochodzenie w sprawie 4 prawodawców, którzy sprzedali akcje

30 marca: Władze federalne dokonują przeglądu sprzedaży akcji czterech prawodawców tuż przed spadkiem na rynku wywołanym wybuchem wirusa koronawiru, powiedziała w poniedziałek osoba zaznajomiona ze sprawą.

Oświadczenia dotyczące ujawnień finansowych wskazywały, że Sens. Richard Burr, RN.C.; Jim Inhofe, R-Okla.; Kelly Loeffler, Georgia; i Dianne Feinstein ze stanu Kalifornia; ich małżonkowie lub doradcy sprzedali duże partie akcji mniej więcej w czasie, gdy prawodawcy otrzymali zakulisowe informacje na temat powagi wirusa koronawiru, który pochłonął ponad 2900 ofiar śmiertelnych w USA.

Senatorowie zaprzeczyli jakimkolwiek nadużyciom, a Burr zwrócił się do Senackiej Komisji Etyki o dokonanie przeglądu jego transakcji o wartości do 1,6 miliona dolarów. O dochodzeniu federalnym, które było na wczesnym etapie, jako pierwsza poinformowała CNN.

Gubernator Ducey wydaje nakaz pozostania w domu

30 marca: Gubernator. W poniedziałek Doug Ducey wydał ogólnostanowy nakaz „pozostania w domu”, aby spowolnić rozprzestrzenianie się nowego koronaawirusa, uniemożliwiając mieszkańcom Arizony opuszczanie domów z wyjątkiem konieczności zakupu żywności, lekarstw i innych „niezbędnych zajęć”.

Dyrektywa, która pozwala również na ćwiczenia na świeżym powietrzu, zacznie obowiązywać we wtorek po zakończeniu pracy i będzie obowiązywać co najmniej do 30 kwietnia.

„Sytuacja już w dużym stopniu się zatrzymała” – powiedział przywódca Partii Republikańskiej na popołudniowej konferencji prasowej w towarzystwie dyrektor Departamentu Służby Zdrowia, dr Cary Christ. „Zamierzają zamknąć się jeszcze bardziej”.

Ducey wskazał jednak, że nie uważa tego mandatu za nakaz „schronienia się na miejscu”, twierdząc, że to sformułowanie jest zarezerwowane dla ataków nuklearnych lub sytuacji, w których aktywnie strzelanina.

„Naszym celem jest ochrona życia tych, których najbardziej kochamy i zapewnienie, że system opieki zdrowotnej jest w stanie zapewnić im opiekę i komfort, na jaki zasługują” – powiedział. „Chcemy, aby ludzie pozostali w domach”.

Szkoły w Arizonie są zamknięte do końca roku szkolnego

30 marca: Gubernator Doug Ducey przedłużył zamknięcie wszystkich szkół w Arizonie do końca tego roku szkolnego.

We wspólnym oświadczeniu w poniedziałek z kuratorką ds. Instrukcji Publicznej Kathy Hoffman Ducey napisała, że ​​decyzję podjęto zgodnie z wytycznymi rządu federalnego.

„Te wysiłki są kluczowe i zdajemy sobie sprawę, że szkoły dokładają wszelkich starań, aby nadal zapewniać nauczanie podczas zamknięcia” – napisali w oświadczeniu.

W piątek Ducey podpisał ustawę zezwalającą uczniom na dokończenie roku szkolnego w domu.

Plan nakłada na szkoły obowiązek oferowania zajęć w alternatywnej formie, prawdopodobnie online, tak aby uczniowie mogli zakończyć rok szkolny w domu. Zawiera także przepisy zapewniające seniorom ukończenie szkoły średniej.

Gubernator Ducey organizuje konferencję prasową o godzinie 14:00

Letnie igrzyska olimpijskie rozpoczną się w lipcu 2021 r

30 marca: Niecały tydzień po ogłoszeniu, że Letnie Igrzyska w Japonii zostaną przełożone z powodu pandemii wirusa koronowego, organizatorzy zdecydowali się na nowy termin rozpoczęcia – 23 lipca 2021 r. – poinformował rzecznik Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego. Ceremonia zamknięcia odbędzie się 8 sierpnia. Wcześniej igrzyska olimpijskie w Tokio miały rozpocząć się niemal dokładnie rok wcześniej i trwać od 24 lipca do 9 sierpnia.

Liczba przypadków zakażenia koronawirusem w Arizonie przekroczyła obecnie 1 tys., a liczba zgonów wynosi 20

30 marca: Liczba przypadków Covid-19 w Arizonie, choroby wywoływanej przez nowy koronawirus, wynosi obecnie ponad 1000, a 20 znanych zgonów – nowe liczby opublikowane przez Departament Usług Zdrowotnych stanu Arizona w poniedziałkowym programie.

Według najnowszych danych stanowych całkowita liczba zidentyfikowanych przypadków w Arizonie wynosi 1157, a w każdym z 15 hrabstw stanu odnotowuje się obecnie co najmniej jeden przypadek.

Oznacza to wzrost liczby potwierdzonych 238 przypadków, czyli 26%, od niedzieli.

Liczba nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Arizonie wzrosła do 912; https://w-loss-website.com/pl/ liczba zgonów wzrosła do 16

29 marca: Według danych opublikowanych przez Departament Usług Zdrowotnych stanu Arizona liczba wykrytych nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Arizonie wzrosła do 912, co stanowi wzrost o około 17% w porównaniu z dniem poprzednim.

Liczba zgłoszonych zgonów związanych z Covid-19 również wzrosła w niedzielę o jeden, do łącznie 16.

W USA zmarło ponad 2000 pacjentów z koronawirusem

28 marca: Zaledwie dzień po tym, jak w USA liczba potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem przekroczyła 100 000, w kraju pojawiła się kolejna ponura liczba: zmarło ponad 2000 pacjentów z Covid-19.

W całym kraju stale zwiększa się liczba testów, a w USA liczba zgłaszanych przypadków codziennie rośnie. Według panelu danych Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa w sobotę zgłoszono prawie 500 zgonów związanych z koronawirusem, w porównaniu z 1544 zgonami potwierdzonymi 24 godziny wcześniej.

Liczba ofiar śmiertelnych wyniosła 2010 w sobotę, wkrótce po godzinie 18:00 czasu wschodniego. Oczekuje się, że w nadchodzących dniach i tygodniach liczba ta będzie stale rosła, a urzędnicy ds. zdrowia twierdzą, że liczba przypadków jest prawdopodobnie wyższa z powodu braku testów. Według Johnsa Hopkinsa w środę i czwartek zgłoszono prawie 18 000 nowych przypadków.

W USA zgłoszono ponad 120 000 przypadków

Przypadki zgłoszono we wszystkich 50 stanach, Dystrykcie Kolumbii, Portoryko, Guam i na Wyspach Dziewiczych Stanów Zjednoczonych. Według Johnsa Hopkinsa najwięcej zgonów odnotowano w Nowym Jorku, a następnie w Waszyngtonie, Nowym Jorku i Luizjanie.

FDA zatwierdza 5-minutowy test na obecność koronawirusa wielkości tostera

28 marca: CHICAGO – W przyszłym tygodniu do klinik pilnej opieki może pojawić się pięciominutowy, przyłóżkowy test na obecność koronawirusa, a eksperci twierdzą, że może to „zmienić zasady gry”.

Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków wydała w piątek zezwolenie na użycie w sytuacjach awaryjnych firmie Abbott Labs, producentowi urządzeń medycznych z Illinois, na wykonanie testu na obecność wirusa koronowego, który daje pozytywne wyniki w ciągu zaledwie pięciu minut, a negatywne w ciągu 13 minut – podała firma.

Firma spodziewa się, że testy będą dostępne w przyszłym tygodniu i zwiększy produkcję do 50 000 testów dziennie.

Na kilka dni przed zamknięciem Caesars Entertainment poinformowało, że 3200 pracowników straci pracę

LAS VEGAS – Cztery dni przed zamknięciem dziewięciu hoteli-kasyn wzdłuż Las Vegas Strip w celu spowolnienia rozprzestrzeniania się Covid-19, Caesars Entertainment powiadomiło urzędników państwowych, że zgodnie z dokumentami uzyskanymi przez „Reno-Gazette Journal” pracę straci 3200 pracowników. sieci USA TODAY.

W piśmie z 14 marca skierowanym do Departamentu Zatrudnienia, Szkolenia i Rehabilitacji stanu Nevada firma ogłosiła, że ​​cięcia nastąpią następnego dnia.

„Biorąc pod uwagę nieznaną pewność co do Covid-19” – napisał Servando Lara, dyrektor ds. stosunków pracy w Caesars – „nie jesteśmy w stanie określić, czy zwolnienie będzie tymczasowe czy stałe”.

Dzień po otrzymaniu listu gubernator Nevady Steve Sisolak nakazał zamknięcie wszystkich nieistotnych przedsiębiorstw w całym stanie, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się Covid-19.

Liczba zgonów z powodu Covid-19 w Arizonie do 15; liczba zgłoszonych przypadków wzrosła do 773

28 marca: Według danych opublikowanych w sobotę rano przez Departament Służby Zdrowia stanu Arizona liczba ofiar śmiertelnych nowego wirusa w Arizonie wzrosła do 15.

Liczba zgłoszonych przypadków w całym stanie również wzrosła do 773.

Do piątku w całym stanie odnotowano 13 zgonów i 665 zgłoszonych przypadków. Liczba przypadków wzrosła od piątku do soboty o około 16%.

W sobotę hrabstwo Pima ogłosiło kolejną śmierć związaną z koronawirusem, co zwiększyło liczbę ofiar śmiertelnych w hrabstwie do pięciu.

Jak poinformowało hrabstwo, mężczyzna był pacjentem hospicjum w wieku od 18 do 40 lat.

Nie było od razu jasne, czy śmierć w hrabstwie Pima była jedną z dwóch dodatkowych zgonów ogłoszonych przez stan w sobotę rano.

W hrabstwie Maricopa odnotowano wzrost o 53 przypadki, przy czym 96 z 452 przypadków w hrabstwie wymagało hospitalizacji.

Zarażony członek społeczności szkolnej Alhambry

28 marca: Okręg szkół podstawowych Alhambra ogłosił w piątek, że jedna osoba, która uczestniczyła w niesponsorowanej przez szkołę wycieczce do Magic Mountain, uzyskała pozytywny wynik testu na obecność Covid-19.

Wiadomość została przesłana rodzicom pocztą elektroniczną przez Richarda Stinnetta, dyrektora szkoły. W e-mailu nie podano, czy zarażona osoba była studentem, czy inną osobą.

Stinnett przekazał w e-mailu, że podróż odbyła się w dniach 6–8 marca, czyli ponad dwa tygodnie od czasu, gdy dana osoba otrzymała pozytywny wynik testu. Od czasu wyjazdu w szkole nie odbywały się żadne zajęcia – napisał Stinnett.

Mimo to w e-mailu podano, że zarażona osoba przechodzi kwarantannę w domu i że z tą sprawą nie powiązano żadnych innych przypadków.

Disney World i Disneyland pozostaną zamknięte na czas nieokreślony

27 marca: Powołując się na „coraz bardziej złożony kryzys”, Disneyland i Disney World pozostaną zamknięte „do odwołania” z powodu pandemii wirusa koronowego, oznajmił w piątek Walt Disney Company.

Decyzja firmy rozwiewa nadzieje, że zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami legendarne parki tematyczne zostaną ponownie otwarte w przyszłym miesiącu. Na początku tygodnia Universal Orlando Resort i Universal Studios Hollywood ogłosiły, że przedłużają zamknięcie do 19 kwietnia.

W przypadku Disneya obawa dotyczyła tego, czy odwiedzający park i pracownicy nie będą narażeni na wirusa.

„Chociaż nadal istnieje duża niepewność co do skutków Covid-19, bezpieczeństwo i dobre samopoczucie naszych gości i pracowników pozostaje najwyższym priorytetem Walt Disney Company” – podała firma w oświadczeniu e-mailowym. Stwierdzono, że decyzja była „zgodna ze wskazówkami wydanymi przez ekspertów ds. zdrowia i urzędników rządowych”.

Trump podpisuje program stymulacyjny o wartości 2 bilionów dolarów, który ma powstrzymać krach gospodarczy

27 marca: WASZYNGTON – Prezydent Donald Trump podpisał w piątek ponadpartyjny pakiet stymulacyjny o wartości 2 bilionów dolarów, który ma zaradzić groźbie katastrofy gospodarczej spowodowanej pandemią koronaawirusa.

Trump podpisał to rozporządzenie – największy bodziec w historii Stanów Zjednoczonych – w Gabinecie Owalnym kilka godzin po jego zatwierdzeniu przez Izbę Reprezentantów, co było niezwykle szybką aprobatą, która podkreśliła groźne ostrzeżenia przed recesją, gdy firmy zaczęły zwalniać pracowników, a amerykańscy konsumenci kulili się w swoich domach, aby uniknąć rozprzestrzeniania się wirusa.

„Chcę podziękować Demokratom i Republikanom za zjednoczenie się i postawienie Ameryki na pierwszym miejscu” – powiedział Trump podczas podpisywania umowy.

Podpis prezydenta zakończył wprawdzie wysiłki legislacyjne na Kapitolu, ale zapoczątkował prace rządu nad zarządzaniem kryzysem. Teraz administracja Trumpa musi szybko wpompować w gospodarkę setki miliardów dolarów w formie płatności bezpośrednich, pożyczek i dotacji dla branż najbardziej dotkniętych kryzysem, takich jak linie lotnicze.

Pakiet stymulacyjny zapewni wielu Amerykanom czeki na kwotę 1200 dolarów – i więcej dla rodzin – jednocześnie udostępniając firmom setki miliardów dolarów na utrzymanie płac w czasie kryzysu. Znacząco rozszerza krajową siatkę bezpieczeństwa dla bezrobotnych i kieruje ogromny zastrzyk gotówki do szpitali i innych placówek medycznych znajdujących się na pierwszej linii frontu walki z pandemią.

W ostatnich dniach rynki zyskały na wartości po wiadomości, że Republikanie i Demokraci osiągnęli porozumienie w sprawie pakietu stymulacyjnego, odrabiając część zdumiewających strat poniesionych w ciągu ostatnich kilku tygodni.

Contents