Navíc závislost na sexu může vést k nevěře

Navíc závislost na sexu může vést k nevěře

Proto je důležité rozpoznat příznaky co nejdříve.

Nezbytná je však také prevence. Pokud můžete zabránit dospívajícímu v užívání alkoholu nebo drog, lze se vyhnout mnoha problémům.

Jak zabránit užívání drog u dospívajících

Prevence alkoholu a drog pro dospívající je zásadní. Je třeba začít na střední škole nebo dříve. Pokud žijete v oblasti s problémy s alkoholem a drogami, měla by prevence začít dříve.

Abyste zabránili dospívajícím v rizikovém chování, jako je pití alkoholu nebo užívání drog, musíte být důslední.

Zahájení rozhovoru se svým dospívajícím o tom, proč by neměli užívat drogy, nemusí být přednáškou. Můžete otevřít téma a zeptat se jejich názorů na něj a také můžete nabídnout způsoby, jak zvládnout tlak vrstevníků.

Mluvit s dospívajícími není jediný způsob, jak zabránit užívání drog. Je důležité vědět, kde se vaše dítě poflakuje, když není ve škole. Sledujte jejich mimoškolní aktivity a sportovní akce.

Seznamte se s přáteli vašeho dospívajícího dítěte a jejich rodiči. Pokud chtějí trávit čas u přítele, zajistěte dozor rodičů.

Rodiče a pečovatelé by také měli poskytovat podporu svým dospívajícím. Povzbuzujte jejich úspěchy a rozšiřujte je, když dojde ke zklamání. Můžete jít dobrým příkladem tím, že budete pít s mírou a nebudete užívat drogy.

I když to nejsou jediné způsoby, jak zabránit užívání drog mladistvými, jsou užitečné.

Jak pomoci dospívajícím, kteří užívají drogy

Když máte podezření, že dospívající užívá drogy, může to být náročná situace. Mnoho faktorů bude hrát roli v tom, jak pomoci dospívajícím s užíváním drog.

Zahájení rozhovoru o užívání drog je životně důležité. Rodiče se musí dozvědět, zda jejich dospívající pije nebo užívá drogy náhodně. Pokud ano, je to důležitý čas pro zásah.

Zabráněním příležitostnému používání dospívajícího může zabránit rozvoji závislosti. Může také zabránit nehodám, zraněním a právním problémům.

Dejte svému dospívajícímu vědět, že má vaši podporu, tím, že s ním budete trávit čas. Pokud však máte pocit, že je nutné vyhledat odbornou pomoc, domluvte si schůzku. Existují poradci a lékaři, kteří mohou mluvit s vaším dospívajícím.

Nikdy není příliš brzy na to, abyste zasáhli, pokud váš dospívající pije alkohol nebo užívá drogy. Včasná opatření mohou skončit záchranou životů.

Nevěra mezi rodiči může mít na člověka v dospělosti hluboce negativní dopady. Může mít vliv na to, jak člověk přistupuje k závazku a blízkým vztahům a jak může důvěřovat ostatním. Probereme některé způsoby, jak to může mít dopad na člověka a jak se případně vypořádat v situaci, kdy se zjistí, že rodič je v jejich partnerství nevěrný.

Klíčové věci:

  • Nevěra může poškodit celou rodinu, nejen manželství nebo vztah dvou dospělých.
  • Poté, co dojde k nevěře mezi vašimi rodiči, je důležité zaměřit se na zpracování svých pocitů a emocí s důvěryhodným přítelem a/nebo terapeutem.
  • Nevěra mezi rodiči může celé rodině připadat jako zrada, ale s časem, otevřenými a upřímnými rozhovory a pevnými hranicemi můžete znovu vybudovat pouta, která jsou přerušená, pokud se rozhodnete, že je to cesta, kterou chcete jít.

Podle výzkumné studie provedené na Adelphi University si 23 % vysokoškoláků bylo vědomo rodičovské nevěry. To je něco, co může přispět k odcizení mezi dospělým a dítětem. Nevěru obvykle odhalí dítě nebo zrazený rodič. I když je přirozené cítit se zrazen a chtít stát na straně zrazeného rodiče, není zdravé ani prospěšné, aby zrazený rodič řekl svým dětem o nevěře, protože se to obvykle dělá s úmyslem obrátit děti proti nevěrnému rodiči.

Když zjistíte, že rodič zradil svou drahou polovičku, může to mít také pocit, že zradil celou rodinu. To může způsobit, že ti, kdo jsou zrazeni, budou hledat trest vůči nevěrné straně zadržováním lásky a distancováním se.

co je to nevěra?

Když přemýšlíme o nevěře, často si to spojujeme s fyzickou intimitou s někým mimo vztah a bez dovolení. Nevěra však nemusí být jen fyzická. Může to být i emocionální. I touha být fyzicky intimní mimo vztah s jinou osobou by mohla být považována za nevěru. Stává se to v mysli, než je to většinou vyjádřeno fyzicky.

Hlavní příčiny nevěry

Existuje celá řada důvodů, proč lidé podvádějí. Ty jsou obvykle jedinečné pro každého jednotlivce. Časté příčiny nevěry však lze přičíst nedostatku intimity nebo spokojenosti v současném vztahu, nedostatku času s partnerem a tráví dlouhé hodiny buď v práci, nebo v komunitě s někým, kdo je atraktivní a přitom postrádá hranice.

Dalšími příčinami nevěry mohou být rodiče, kteří byli nevěrní nebo rozvedení, otřesení něčím traumatickým, jako je například, že partner onemocněl život ohrožující chorobou, nebo duševním onemocněním.

Navíc závislost na sexu může vést k nevěře. Příčiny tohoto rozšířeného chování lze prozkoumat na individuálnější úrovni s terapeutem. Někdy lidé podvádějí jednoduše proto, že si myslí, že jim to bohužel projde.

Důsledky podvádění

S nevěrou jsou spojeny krátkodobé i dlouhodobé důsledky jak pro zrazeného rodiče, tak pro jejich děti. Z krátkodobého hlediska se partner může cítit smutný, naštvaný a zrazený. Je to také narušovač důvěry – jeho obnova trvá dlouho. Osoba, která byla podvedena, si o sobě může vyvinout negativní myšlenkové vzorce a může to mít dlouhodobě negativní dopad na její sebevědomí.

Může to také způsobit, že člověk bude mít problém důvěřovat jiným lidem, pokud ukončí vztah a zahájí jiný. V důsledku toho mohou trestat své budoucí partnery za chyby těch z minulosti.

Může to také způsobit, že se osoba zapojí do nevěry jako reakce na vyrovnání skóre. Pokud po tom, co k tomu dojde, nejsou něčí pocity správně zpracovány, může to vést k větším problémům, jako je úzkost a deprese, paranoia, strach z toho, že bude znovu podveden a že se stane emocionálně zranitelným.

Nevěra a negativní dopady na děti

Když rodič podvádí, má to negativní dopad na celou rodinu. Může to způsobit, že se děti budou cítit opuštěné milenkou jejich rodiče, a tyto pocity mohou dlouhodobě zesílit, pokud po odhalení podvodu následuje rozvod nebo rozchod. Může také vyvolat lidem příjemné chování a nedůvěru v druhé, což způsobuje, že děti mají pocit, že musí tvrdě pracovat, aby si získaly náklonnost nevěrného rodiče, a jako by už nemohly nikomu věřit. Děti se někdy mohou obviňovat samy, když zjistí, že se jejich rodiče rozcházejí nebo mají problémy v manželství, a to prostě není tento případ. Nejlepší způsob, jak tuto situaci jako rodič zvládnout, je dát děti na první místo a nenutit je, aby se postavily na stranu nebo se staly vaším terapeutem. Dovolte jim, aby byli dětmi, a snažte se, aby se do toho nedostaly.

Co když přistihnete svého rodiče při podvádění?

Přistihnout rodiče při podvádění vašeho druhého rodiče nebo nevlastního rodiče může být velmi ošemetná situace. Na jedné straně můžete mít pocit, že svému druhému rodiči dlužíte pravdu, a můžete se cítit nuceni mu to říct. Na druhou stranu však možná nebudete chtít naštvat zrazeného rodiče a můžete se cítit zodpovědní za jakoukoli bolest nebo odloučení, které následuje po doručení této zprávy. Navíc znalost této pravdy může způsobit, že člověk zpochybní všechno.

Nejlepší věc, kterou můžete udělat, když přistihnete rodiče při podvádění, je sednout si a promluvit si s důvěryhodným přítelem nebo terapeutem. Je pro vás důležité zpracovat vše, co v této těžké chvíli cítíte, a zhodnotit své možnosti s někým, kdo má s těmito typy situací zkušenosti. Mluvit s manželským a rodinným terapeutem je dobrá volba, když přistihnete rodiče při podvádění. Můžete si také promluvit se školním poradcem. To je nezbytné pro zpracování vašich pocitů a začátek léčení. Může také pomoci psaní do deníku.

Zkuste si zachovat otevřenou mysl

Všechna manželství jsou jiná a všichni lidé mají pro své vztahy jiná pravidla a normy. To platí zejména dnes. Některá manželství si navzájem umožňují mít mimomanželské vztahy, zatímco jiná vyhledávají monogamii. Může být také užitečné dozvědět se o věcech, které často způsobují, že rodiče podvádějí. Často to může být důsledek pocitu, že se v manželství cítíte zanedbáváni, nebo jiného problému, který přesahuje čistý akt romantického vztahu s jinou osobou mimo rodinu.

Zaujměte k problému postoj

Rozhodněte se, jak si na nevěře stojíte a jestli nebo jak to plánujete říct svým rodičům, ale vyhněte se šmírování výpisů z telefonu nebo kreditní karty svých rodičů, abyste našli důkaz. Pokud si nevěříte, že si váš zrazený rodič nevěru uvědomuje, možná budete chtít vést samostatný rozhovor se svým rodičem. Možná vás to však překvapí, protože může být běžné, že o tom druhá strana ví a rozhodne se rodinu držet pohromadě. Jindy může být v nejlepším zájmu vaší rodiny nechat nevěrného rodiče, aby zprávu oznámil své drahé polovičce.

Buďte otevření a upřímní o svých pocitech

Vyjádřete své upřímné city svému rodiči, který byl nevěrný, a rozhodněte se, zda jim chcete odpustit a obnovit váš vztah. Bez ohledu na to, jak se rozhodneš, je to tvoje rozhodnutí a nikoho jiného, ​​ale jakmile to uděláš, zdrž se toho, abys to předkládal rodičům, aby je použili jako střelivo, když jsi rozrušený nebo v hádce. Pro tebe je nejlepší jít kupředu a odpouštět, ale jen ty se můžeš z celého srdce rozhodnout.

Po nevěře budou muset být pouta mezi vašimi rodiči a mezi vámi a rodičem, který podváděl, znovu vybudována, pokud chtějí přežít. To znamená začít znovu a metaforicky utřít břidlici. Může pomoci návštěva manželského a rodinného terapeuta jako rodina nebo s rodičem, který během této doby podváděl.

Pro více informací – – webová adresa Normadex .

Contents