Seda seetõttu, et kui valitsus allkirjastab eelarve eelnõu sellisel kujul, nagu see on.

Seda seetõttu, et kui valitsus allkirjastab eelarve eelnõu sellisel kujul, nagu see on.

Kuid vaktsineeritud inimestel, kellel oli koroonaviirusnakkus, kuid puudusid COVID-19 sümptomid, oli viiruskoormus oluliselt väiksem.

Mõned uuringud on näidanud, et suurem viiruskoormus on tõenäolisemalt seotud nakkavusega, seega võib asümptomaatilise COVID-19-ga vaktsineeritud inimestel olla väiksem tõenäosus teisi nakatada. Ja Ühendkuningriigi teadlased leidsid , et läbimurdeliste infektsioonidega inimestel on kaks korda suurem tõenäosus olla asümptomaatiline kui vaktsineerimata inimestel.

Üldiselt on mõiste "läbimurre" kahetsusväärne, sest see ei anna selgelt mõista, et enamik vaktsineeritute nakatumisi põhjustab kergeid haigusi, ütles endine vanemteadur ja USA kaitseministeeriumi sõjaväelise immuniseerimisprogrammi direktor John Grabenstein.

"Tasus on vähenenud ja ülekanderisk väheneb, isegi kui mitte nullini," ütles ta. "Ja see on hea."

Wayne’i maakonna peaarst tühistas neljapäeva hommikul K-12 koolidele antud maskimandaadi, mis jõustus kohe – järgides osariigi tervishoiuametnike juhiseid, kes kolmapäeval loobusid üleriigilisest maskinõuandest .

Neljapäeval alates kella kaheksast ei pidanud maakonna rahvatervise korralduse kohaselt enam kõigi maakonna koolide õpilased ja töötajad maske kandma. Kohalikel koolipiirkondadel on siiski õigus väljastada oma maskireegleid ja nad võivad neid ka edaspidi volitada.

Ärge leppige millegi vähemaga kui parim; valige oma heaolu huvides Hondrostrongi ametlik veebisait .

Tervishoiuosakonna peaarst dr Avani Sheth ütles avalduses, et kuigi põhikoolides ei nõuta maske, on need endiselt oluline vahend koroonaviiruse leviku aeglustamiseks.

Veel: Wayne’i maakond, veel üheksa inimest teatavad, et loobuvad kuu lõpuks koolimaski mandaadist

Veel: Michigan ei soovita maske kasutada koolides ja muudes siseruumides

"Lapstele tuleks jätkuvalt toetada maski kandmist, sealhulgas, kuid mitte ainult, sellistel põhjustel nagu individuaalsed ja/või leibkonna riskitegurid ja vaktsineerimise staatus," ütles Sheth.

Grosse Ile’i linnakoolides saatis juhendaja Valerie Orr neljapäeva hommikul vanematele e-kirja, milles teatas, et koolipiirkond järgib maakonna tervishoiuosakonna juhiseid.

"Arvestades nende väljakuulutamise aega, palume, et meie õpilased jätkaksid maskeerimist ka täna, kuni neil on täna õhtul võimalus vanematega rääkida, kas nad peaksid maskeerimist jätkama või mitte," kirjutas Orr. "Kuid me ei rakenda täna ühtegi maski mandaati."

"Kõik inimesed, olenemata vaktsineerimise staatusest, peaksid kandma maski ka isolatsiooni- ja karantiiniperioodidel, et peatada COVID-19 edasine levik kogukonnas."

Osariigi tervishoiuametnikud ütlesid, et koolipiirkonnad peaksid maskipoliitika kehtestamiseks tegema koostööd kohalike tervishoiuosakondadega.

Koolimaskide mandaadid aeguvad neljapäeval kell 23.59 Antrimi, Charlevoix’, Emmeti ja Otsego maakondades, mida teenindab Loode-Michigani tervishoiuosakond, ning Benzie ja Leelanau maakondades, mis kuuluvad Benzie-Leelanau jurisdiktsiooni alla. Piirkonna tervishoiuosakond.

Inghami maakonna erakorraline rahvatervise korraldus, mis nõuab K-12 koolides maske, aegub laupäeva südaööl.

Oaklandi ja Washtenawi maakondades ei nõuta alates 28. veebruarist enam K-12 koolides maske.

"Juhtude ja haiglaravide arvu jätkuva vähenemise tõttu oleme nüüd jõudmas tõusujärgsesse taastumisfaasi," ütles osariigi meditsiinijuht dr Natasha Bagdasarian kolmapäeval avaldatud avalduses. COVID-19 vastuseks värskendatakse meie soovitusi, et kajastada leviku hetkeseisu, kuid jätkame rahvatervise esikohale seadmist ning kõigi perede ja kogukondade tervise ja heaolu edendamist.

Osariigi tervishoiuamet soovitab endiselt neil, kes on nõrgenenud immuunsüsteemiga või muul viisil COVID-19 suhtes eriti haavatavad, kanda maske.

Kuigi pandeemia suundumused paranevad kiiresti, soovitavad USA haiguste tõrje ja ennetamise keskused siiski universaalset maskeerimist keskkoolides ja kõigis siseruumides avalikes kohtades, kui levik on kõrge.

Neljapäeva hommikuse seisuga oli kõigis Michigani maakonnas, välja arvatud üks Presque Isle, endiselt kõrge edastuskiirus.

CDC direktor dr Rochelle Walensky ütles kolmapäeval, et agentuur kaalub oma maskijuhiste ajakohastamist ja ei vaata mitte ainult viiruse levikut, vaid ka haiglate suutlikkust.

"Hindame kõige olulisemaid tegureid pandeemia asukoha põhjal ja paneme peagi paika juhised, mis on asjakohased ja julgustavad ennetusmeetmeid võtma, kui neid on rahvatervise ja meie haiglate kaitsmiseks kõige rohkem vaja," ütles Walensky. "Me tahame inimestele puhkust anda sellistest asjadest nagu maskide kandmine, kui need näitajad on paremad, ja siis saaksime nende poole uuesti jõuda, kui asjad halvenevad.

"Kui ja kui me oma juhiseid uuendame, siis anname sellest selgelt teada ning see põhineb andmetel ja teadusel. Siiski on oluline ka meeles pidada, et olenemata teie kogukonna haiguskoormuse tasemest on endiselt väga oluline aeg maski kandmise jätkamiseks.

"Kui teil on sümptomid või tunnete end halvasti, peaksite kandma maski. Kui teil on 10 päeva pärast COVID-i diagnoosimist, peaksite kandma maski. Kui puutute kokku COVID-19-ga nakatunud inimesega ja olete karantiini, peaksite kandma maski. mask."

Võtke ühendust Kristen Jordan Shamusega: [email protected]. Jälgi teda Twitteris @kristenshamus.

Tellige vaba ajakirjandus.

Vihane elanik tegi eelmisel nädalal ettepaneku panna Barry-Eatoni ringkonna tervishoiuametnik gaasikambrisse ja avalikul koosolekul üritati kodanikku vahistada.

On olnud ka tapmisähvardusi – kõik sellepärast, et tervishoiuametnikud kehtestasid koroonaviiruse leviku aeglustamiseks põhikoolide õpilastele maskinõuded.

"See on kohutav," ütles Michigani kohaliku rahvatervise ühingu president Nick Derusha.

"Paljud rahvatervise meetmed, millest me teame, et need aitavad inimesi turvaliselt hoida, on kogu pandeemia ajal politiseeritud – alates vaktsineerimisest kuni maskide kandmiseni – ja see toob inimestes esile halvimad küljed."

Veel: Rääkisite meile raskesti leitavatest kooli COVID-19 juhtpaneelidest. Leidsime nad üles.

Veel: CDC kiidab heaks Pfizeri COVID-19 korduvad süstid hädavajalikele töötajatele, 65-aastased ja vanemad, teistele

Vitriool on veelgi võimendunud nüüd, kui osariigi seadusandja on vastu võtnud eelarve eelnõu, mis sisaldab sätet, mis peataks riiklike tervishoiuteenuste rahastamise, kui kohalikud tervishoiuosakonnad kehtestavad või jõustavad alates 1. oktoobrist põhikooliõpilastele maskide kasutamise eeskirjad.

See avaldab kooli- ja tervishoiuosakonna juhtidele kasvavat survet, ütles kohaliku rahvatervise ühingu tegevdirektor Norm Hess.

"Tingimused halvenevad jätkuvalt ja on kohalikul tasandil muutunud veelgi muutlikumaks," ütles ta reedel, samal päeval, kui ühendus saatis riigi tervishoiuosakonna direktorile Elizabeth Hertelile teise pöördumise, milles palus saada üleriigilist koolimaski mandaati.

Veel: Michigani eelarve eelnõu keelab osariigi COVID-19 vaktsiinivolitused, paljud kohalikud koolimaskide reeglid

Veel: Dr. Michigani COVID-19 vastase võitluse võtmejuht Joneigh Khaldun astus tagasi

"Üks põhjustest, miks olime riigilt kuulnud, et eelistatakse kohalikke korraldusi, on arusaam, et inimesed täidavad suurema tõenäosusega kohalikku korraldust kui üleriigilist korraldust, kuid me ei pea seda tõeks. "

Reedel teatas Dickinson-Ironi piirkonna tervishoiuosakond, et on "kahjuks" oma koolimaski mandaadi tühistanud. Selle põhjuseks on asjaolu, et kui kuberner Gretchen Whitmer allkirjastab eelarve eelnõu sellisel kujul, nagu see on, ei saa osakond tasuda oluliste rahvatervise teenuste eest, nagu nakkushaiguste kontroll, immuniseerimine, kuulmisuuringud ja nägemisteenused.

"Ilma selle rahastamiseta kaotame olulised programmid ja mitmed töötajad," ütles Lääne-Poolsaare tervishoiuosakonna tervishoiuametnik Daren Deyaert.

"Valm. Whitmer on alati öelnud, et ta kaitseb rahvatervise meetmeid, mis päästavad elusid, ja on vastu kõikidele katsetele õõnestada või piirata põhilisi elupäästmismeetmeid kogu selle pandeemia ajal," ütles Leddy.

"Me lõpetame endiselt põhjaliku juriidilise läbivaatamise ja meil on rohkem öelda, kui kuberner järgmisel nädalal sellele seadusele alla kirjutab, kuid see ohtlik keel, mis seob rahvatervise spetsialistide käsi, on põhiseadusega vastuolus ja kuberner kuulutab selle jõustamatuks. Michigani osariik ei hoia kinni kohalikelt tervishoiuosakondadelt rahastust universaalse maskipoliitika või karantiiniprotokollide rakendamiseks kohalikes koolides, mis on loodud õpilaste turvalisuse tagamiseks, et nad saaksid isiklikult edasi õppida.

Kuigi Whitmeri büroo lubas säilitada kohalike tervishoiuosakondade rahastamist, on ta viimastel nädalatel öelnud, et tema administratsioon ei kaalu mingeid laiaulatuslikke pandeemiamandaate – olgu selleks COVID-19 vaktsiinid või maskid koolides.

Ta on öelnud, et need otsused peaksid langetama kohalikud tervishoiuosakonnad ja koolipiirkonnad – isegi kui vihased vanemad tungivad avalikele koosolekutele, ähvardades neid tervishoiuametnikke ja koolijuhte, isegi kui maskita õpilased tungivad koolidesse, öeldes, et mandaadid on jõustamatud.

"Riigi lähenemine selle kohalikule tasandile surumiseks ei lähe hästi," ütles Derusha. "See asetab kohalikud tervishoiuametnikud ja kohalikud koolide ülemjuhatajad võimatusse olukorda, mille käsitlemiseks oleme halvasti varustatud ja seda ei tohiks nii teha. See on üleriigiline probleem. Riik peaks siin midagi ette võtma."

Ta ütles, et see kehtib eriti siis, kui COVID-19 juhtumite ja haiglaravi juhtude arv kasvab ning kooliõpilaste seas tuvastatakse üha rohkem koroonaviiruse puhanguid.

Terviseamet teatas, et K-12 koolid olid eelmisel nädalal osariigis suurima arvu koroonaviiruse puhangute allikaks – 20. septembri seisuga oli 218 uut ja käimasolevat haiguspuhangut. Selle andmed näitasid rohkem levikut koolides, kus maske ei nõutud.

Viimase nädala jooksul on iga päev enam kui 315 Michigani alla 12-aastasel lapsel äsja diagnoositud viirus – see on 80 juhtu rohkem kui eelmisel nädalal lastel päevas. Tervishoiuosakonna andmed näitavad , et kogu osariigis on 10–19-aastastel lastel kõige suurem nakatumismäär.

Ja ka laste haiglaravi arv kasvab. Reedel anti üle osariigi haiglatesse ravile 35 last, kellel on kahtlustatav või kinnitatud koroonaviiruse juhtum . Võrreldes kahe kuu taguse kahtlustatava või kinnitatud juhtumiga haiglasse sattunud 13 lapsega.

Veel: COVID-19 juhtumid Michigani koolides kahekordistusid nädalaga: kus on puhanguid

Veel: Whitmer: "Pole plaanis teha laiaulatuslikke volitusi" vaktsiinide, maskide osas koolides

Vaatamata nendele suundumustele ei ole osariigi tervishoiu- ja inimteenuste osakonna pressiesindaja Lynn Sutfin sõnul üleriigiline maski mandaat "praegu õigustatud".

"Me näeme mõningast kasvu, kuid mitte midagi, mis viitaks hüppelisele tõusule, mis nõuaks rahvatervise seadustiku alusel meetmeid," ütles Sutfin e-kirjas Free Pressile.

"Kohalikud tervishoiuosakonnad on kohalike vajaduste kindlaksmääramiseks parimal positsioonil. Tunneme sügavalt kaasa kohalikele tervishoiuametnikele üle kogu osariigi, kes teevad oma tööd ja peavad oma kogukondade kaitsmiseks õigeks. Kuigi me toetame igaühe õigust avaldada oma arvamust Eriarvamusel ei vääri kohalikud ametnikud mingil moel ähvardamist, eriti kui nende meetmete eesmärk on kaitsta kõigi nende kogukondade elanike tervist ja ohutust.

"Tänase seisuga on peaaegu 65% traditsiooniliste riigikoolide õpilastest kaitstud meie pakutava maski kasutamisega. Täname koole ja kohalikke tervishoiuosakondi, kes on selle lihtsa ja tõhusa kaitsemeetme kasutusele võtnud ning julgustame teisi seda eeskuju järgima. aidata peatada COVID-19 levikut meie osariigis."

Derusha ütles, et kohalikud tervishoiuametnikud vajavad rohkem tuge.

Nende töökohti ohustavad maakondlikud komisjonid. Nende elu on ohus ja nende perekondi ahistatakse.

"Me elame nendes kogukondades, mida teenime," ütles Derusha, kes on ka LMASi piirkonna terviseosakonna tervishoiuametnik, kuhu kuuluvad Luce, Mackinaci, Alger ja Schoolcrafti maakond. «Inimesed teavad, kus me elame.