Simptomai gali būti mėšlungis, kraujavimas, šaltkrėtis, pykinimas ir vėmimas.

Simptomai gali būti mėšlungis, kraujavimas, šaltkrėtis, pykinimas ir vėmimas.

Kiek laiko užtrunka dirbti?

Procesas prasideda, kai žmogus išgeria pirmąją tabletę – mifepristoną. Nuo 24 iki 48 valandų po to žmogus vartoja misoprostolį, kuris paprastai yra keturiose tabletėse.

Pacientas gali įdėti po dvi į kiekvieną skruostą ir leisti jiems ištirpti, arba tabletes galima įterpti į makštį. Per kelias valandas dėl misoprostolio išsiplės žmogaus gimdos kaklelis, susitrauks gimda, ištuštindamas embrioną iš gimdos.

Simptomai gali būti mėšlungis, kraujavimas, šaltkrėtis, pykinimas ir vėmimas. Didžiausias skausmas ir kraujavimas truks ne ilgiau kaip vieną ar dvi valandas, o procesas baigiamas per 24 valandas, nors kai kurie kraujavimai yra normalūs maždaug dvi savaites.

Ar abortų tabletės pavojingos?

Ne, sako sveikatos apsaugos pareigūnai. Vartojant per pirmąsias 10 savaičių, mifepristonas ir misoprostolis saugiai nutraukė 99,6 % nėštumų su nedideliu komplikacijų dažniu. Remiantis Guttmacher instituto duomenimis, abortas naudojant kontraceptines tabletes JAV naudojamas maždaug 54% nutrauktų nėštumų.

Prisideda: Elizabeth Weise

Jei turėjote nesaugių lytinių santykių ir nenorite pastoti, galbūt ieškote skubios kontracepcijos. „Ryto tabletė“ yra saugus ir veiksmingas pasirinkimas.

Pasiruoškite pajusti sąnarių skirtumą ir bendrą savijautą. Išbandykite mūsų priedą šiandien adresu https://hondrostrong-website.com/lt/ .

Levonorgestrelio rytinės tabletės, kaip ir planas B, be abejonės, yra labiausiai žinomos skubios kontracepcijos priemonės. Kitos galimybės apima Ella piliulę ir varinį intrauterinį prietaisą, plačiau žinomą kaip IUD.

Šios skubios kontracepcijos priemonės „neturės įtakos esamam nėštumui, jos užkerta kelią nėštumui“, – JAV TODAY sakė dr. Meera Shah, Niujorko Planned Parenthood Hudson Peconic vyriausioji medicinos pareigūnė.

Planas B ir kitos levonorgestrelio tabletės dažnai gali būti lengviausia įsigyti – jas galite nusipirkti vietinėse vaistinėse arba internetu be recepto.

Vis dėlto iššūkiai, susiję su tokia skubiąja kontracepcija, išlieka ir kliūtys nėra vienodos visiems. B plano 40–50 USD kaina daugeliui yra neįperkama. Sąžinės sąlygos kai kuriose valstijose leidžia vaistininkams atsisakyti parduoti tabletes. Ir žmonėms, sveriantiems daugiau nei 165 svarus, levonorgestrelis gali būti mažiau veiksmingas.

Po penktadienio Aukščiausiojo Teismo sprendimo, kuriuo buvo panaikinta konstitucinė teisė į abortą, žmonės visoje JAV vis dar gali įsigyti skubios kontracepcijos priemonių, pavyzdžiui, rytines tabletes. Tačiau daugelis baiminasi, ką reikšmingos 1973 m. Roe prieš Wade bylos atšaukimas gali reikšti kitoms teisėms, saugomoms pagal teisę į privatumą, įskaitant visą kontracepciją.

Abortų įstatymai pagal valstiją: duomenų bazė, kurioje galima ieškoti

Roe prieš Wade’ą buvo panaikinta: Aukščiausiojo Teismo sprendimas sukelia valstijos abortų įstatymų labirintą

Kur gauti planą B? Kiek tai veiksminga? Kokia kontracepcijos ateitis dabar, kai Roe yra priešinga? Štai ką reikia žinoti:

Remiantis Planned Parenthood , levonorgestrelio tabletės vartojimas ryte po nesaugių lytinių santykių per tris dienas gali sumažinti galimybę pastoti 75–89%. Be plano B „One-Step“, įprasti prekių ženklai yra „Take Action“, „Preventeza“, „AfterPill“, „Aftera“, „My Choice“, „My Way“, „Option 2“ ir „EContra One-Step“.

Kur galiu gauti planą B? Ar tai tik be recepto?

Plano B ar kitų levonorgestrelio tablečių galite įsigyti vietinėje vaistinėje arba vaistinėje. Taip pat galite užsisakyti levonorgestrelio tablečių internetu, jei laikas leidžia, arba pabandykite apsilankyti netoliese esančioje šeimos planavimo klinikoje ar sveikatos centre.

JAV levonorgestrelio galima įsigyti be recepto be recepto. Jis dažnai užrakinamas arba laikomas už prekystalio, todėl gali tekti paprašyti vaistininko arba parduotuvės darbuotojo pagalbos.

Apie ką visi šneka? Prenumeruokite mūsų populiarų naujienlaiškį, kad gautumėte naujausias dienos naujienas

Kaip gauti planą B nemokamai? Ar tai apdrausta?

Plano B kaina paprastai svyruoja nuo 40 USD iki 50 USD, tačiau kai kurių bendrųjų prekių ženklų galite užsisakyti pigiau. Prekės ženklas neturėtų būti svarbus – Planned Parenthood pažymi, kad visos prekės ženklo ir bendrosios levonorgestrelio rytinės tabletės yra vienodai veiksmingos.

Vis dėlto „išlaidos yra didelė kliūtis“, – sakė Shahas ir pridūrė, kad svarbu žinoti galimybes, kurios prireikus padėtų nustatyti kainą.

Sveikatos draudimas gali padėti padengti išlaidas. Galite nemokamai gauti rytines tabletes su daugeliu draudimo planų, įskaitant Medicaid kai kuriose valstijose. Tačiau jei naudojatės draudimu, svarbu atkreipti dėmesį, kad jums reikės gydytojo arba slaugytojo recepto, kad būtų padengtos tabletės. Paskambinkite savo paslaugų teikėjui, kad patvirtintumėte.

Kai kurie sveikatos centrai, įskaitant Planned Parenthood, taip pat siūlo rytines tabletes nemokamai arba už mažesnę kainą.

Shahas rekomenduoja nusipirkti vieną ar dvi rytines tabletes arba iš anksto gauti receptą, kad būsite pasiruošę, kai to prireiks. Vis dėlto svarbu atkreipti dėmesį, kad šių tablečių galiojimo laikas gali pasibaigti, todėl patikrinkite informaciją dėžutės šone.

Ar man turi būti 18 metų, kad galėčiau nusipirkti planą B? Kas yra sąžinės sąlygos?

Ne. Turėtumėte turėti galimybę nusipirkti plano B ir kitų levonorgestrelio rytinių tablečių, nesvarbu, kokio amžiaus esate.

Tačiau kai kurie valstijos įstatymai gali sudaryti kliūtis pasiekti. Pavyzdžiui, „sąžinės sąlygos“ suteikia vaistininkams ir kitiems sveikatos priežiūros paslaugų teikėjams teisę atsisakyti pildyti skubios kontracepcijos priemones ir kontracepcijos receptus, jei tai pažeidžia jų religinius ar asmeninius įsitikinimus.

Anot Nacionalinės valstijų įstatymų leidėjų konferencijos , daugelyje valstijų pirmiausia buvo priimtos sąžinės sąlygos, reaguojant į reikšmingą Roe sprendimą, leidžiantį gydytojams atsisakyti atlikti abortą, o ligoninėms uždrausti abortus, atliekamus jų patalpose. Netrukus atsirado apsauga už atsisakymą platinti skubios kontracepcijos priemones, įskaitant rytines tabletes.

Sąžinės sąlygos teisės aktai įvairiose valstijose gali skirtis, tačiau kai kurios valstijos, kuriose tokia apsauga taikoma, yra Pietų Dakota , Aidahas, Arizona ir Teksasas.

Kaip greitai turėtumėte imtis plano B? Kaip veikia tabletė?

Nepaisant pavadinimo, jums nereikia gerti rytinės tabletės iškart po nesaugių lytinių santykių. Galite vartoti planą B ir kitas levonorgestrelio tabletes iki penkių dienų po to, bet kuo anksčiau, tuo geriau. Planned Parenthood pažymi , kad geriausia levonorgestrelio tabletę išgerti per tris dienas po nesaugių lytinių santykių.

Iš esmės levonorgestrelio tabletė ryte po to yra hormonų pagrindu sukurta kontracepcija, kuri užkerta kelią ovuliacijai arba ją atitolina, kai kiaušinėlis išsiskiria iš kiaušidės. Tai tarsi labai koncentruotos kontraceptinės tabletės, anksčiau JAV TODAY sakė gydytoja Mary Jacobson, OB-GYN ir Alpha Medical vyriausioji medicinos pareigūnė.

Tabletės yra labai saugios, tačiau gali pasireikšti nedidelis šalutinis poveikis. Pasak Mayo Clinic , šalutinis poveikis gali būti pykinimas, nuovargis, galvos skausmas, kraujavimas tarp menstruacijų arba sunkesnis kraujavimas iš menstruacijų.

Daugiau: Ką reikia žinoti apie gimstamumo kontrolę, kai Aukščiausiasis Teismas panaikina Roe prieš Wade

Shahas pažymi, kad plano B vartoti negalima per daug, nes jis ir toliau atitolins ovuliaciją. Planned Parenthood teigia, kad „visiškai saugu rytines tabletes išgerti tiek kartų, kiek reikia“, tačiau priduria, kad tai gali būti ne pati geriausia ilgalaikė kontracepcijos forma dėl finansinių išlaidų. šalutinį poveikį ir dėl to, kad kitos kontracepcijos priemonės (pvz., prezervatyvai ir IUD) gali būti tinkamesnės.

Vyrų gimstamumo kontrolė: kas trukdo, seksizmas ar mokslas?

Rytinės tabletės, tokios kaip planas B, yra „puiki kontracepcijos forma“, sakė Shahas. „Tačiau žmonėms sakau, kad jei pastebite, kad jį naudojate taip dažnai, gali būti gera mintis pagalvoti apie tai, kas labiau atitinka gyvenimo būdą.

Ar planas B veiksmingas žmonėms, sveriantiems daugiau nei 165 svarus?

Deja, svarbu pažymėti, kad planas B nėra vienodai veiksmingas visiems – tai dar labiau riboja daugelio galimybes naudotis skubios kontracepcijos priemonėmis. Remiantis Planned Parenthood, levonorgestrelio tabletės gali neveikti žmonėms, sveriantiems 165 svarus ar daugiau.

Jei sveriate daugiau nei 165 svarus, jums gali tikti rytinė tabletė, kurioje yra ulipristalio acetato arba Ella . Tačiau, skirtingai nei levonorgestrelio rytinės tabletės, norint nusipirkti Ella, jums reikės recepto.

Ella gali sumažinti nėštumo riziką 85%, jei vartojama per penkias dienas po nesaugių lytinių santykių (kuo greičiau, tuo geriau, kaip planas B), teigia Planned Parenthood . Jei jau vartojote Ella, bet vėliau per kitas penkias dienas vėl prireiks skubios kontracepcijos nesaugiems lytiniams santykiams, vėl turėsite vartoti Ella – ne levonorgestrelio tabletę. Levonorgestrelis yra progestino tipas (panašus į vartojamą kontraceptinėse tabletėse), o Ella yra progestino blokatorius.

„Ko neturėtumėte daryti, tai derinti planą B ir Elą“, – sakė Shahas. "Jie turi priešingus veiksmų metodus, todėl teoriškai jie gali paneigti vienas kitą."

Jei sveriate 195 svarus ar daugiau, pagal Planned Parenthood Ella vis tiek gali būti ne tokia veiksminga. Vario spiralė , kuri gali būti naudojama kaip kita skubios kontracepcijos priemonė, jei ji įdedama praėjus penkioms dienoms po nesaugių lytinių santykių, gali būti geresnis pasirinkimas. Pasitarkite su gydytoju, kas jums geriausia.

Ar Roe prieš Wade pabaiga gali turėti įtakos prieigai prie skubios kontracepcijos?

Penktadienį Aukščiausiasis Teismas atmetė Roe, svarbią 1973 m. bylą, kuri konstituciškai įtvirtino federalinę teisę į abortą, savo atidžiai stebimu sprendimu Dobbs v. Jackson Women’s Health Organization .

Guttmacher instituto duomenimis, 26 valstijos gali uždrausti abortus. Trylikoje iš šių valstybių yra „suveikimo įstatymai“, kurie dabar turi įsigalioti automatiškai arba per greitą valstybės veiksmą, nes Roe nebegalioja.

Daugiau: Aukščiausiojo Teismo sprendimas sukelia valstybinių abortų įstatymų labirintą

Ekspertai įspėja, kad Aukščiausiojo Teismo panaikintas Roe sprendimas gali turėti įtakos ne tik teisėms atlikti abortus. Roe nustatė teisę į abortą pagal teisę į privatumą, suabejodamas, ką atšaukimas galėtų reikšti kitiems svarbiems sprendimams, kuriuose taip pat buvo naudojama teisė į privatumą, įskaitant tos pačios lyties asmenų santuoką, tarprasines santuokas ir, vėlgi, kontracepciją.

Vienintoje nuomonėje, kurią parašė teisėjas Clarence’as Thomasas, jis pažymėjo, kad bylos, įskaitant Griswoldą prieš Konektikutą (kuri nustatė susituokusių žmonių teisę įsigyti kontraceptikų), Lawrence’ą prieš Teksasą (kuri nustatė teisę į privačius, sutarimu grindžiamus seksualinius veiksmus) ir Obergefell . prieš Hodgesą (kuris nustatė teisę į tos pačios lyties asmenų santuoką) „šiuo metu nekalbama“.

Tačiau Thomas rašė: „Ateities atvejais turėtume persvarstyti visus šio Teismo esminius tinkamo proceso precedentus, įskaitant Griswoldą, Lawrence’ą ir Obergefelą.

Žmonės visoje JAV vis dar gali įsigyti skubios kontracepcijos priemonių, pvz., rytines tabletes, ir gauti jas, tačiau daugelis nerimauja, kad abortų draudimai ir apribojimai ateityje gali pereiti prie kitų kontracepcijos formų.

Faktų patikrinimas: Planas B vis dar teisėtas Misūryje, nes Aukščiausiasis Teismas svarsto Roe prieš Wade likimą

Teisė į privatumą „kyla iš įvairių sričių pačioje Konstitucijoje, tačiau ji išsivystė iš teisės naudotis kontracepcija. Ir iš to mes gavome daugybę seksualinio privatumo teisių“, – sakė teisės profesorius Anthony Michaelas Kreisas. Džordžijos valstijos universiteto teisės koledžas pranešė JAV TODAY gegužę po to, kai nutekėjo teismo Dobbso nuomonės projektas. "Taigi, jei išnarpliosite vieną toje doktrinos audinyje esančią eilutę, tai gali išardyti kitas teises arba bent jau atverti jas didesniam puolimui."

Roe panaikinimas: nuo LGBTQ teisių iki tarprasinių santuokų, sprendimas dėl abortų galėtų būti kito GOP postūmio planas

Prisideda: Adrianna Rodriguez, Bill Keveney, JAV ŠIANDIEN.

Kai Anabel Garcia grįžo namo iš savo darbo, prižiūrėdama vynuogių sodus Sonomos apygardoje, Kalifornijoje, ji pastebėjo, kad jos seilės buvo juodos.

Laukinių gaisrų sezono metu Garcia ir jos kolegos ūkininkai migrantai buvo išsiųsti gelbėti vynuogių, kol jos nebuvo suteptos dūmų. Garcia ir jos bendradarbiai jautė dusulį ir jiems nebuvo dėvimi apsauginiai drabužiai, o nosiai ir burnai užsidengė tik tvarsčius.

"Buvo labai sunku kvėpuoti, skaudėjo akis. Po kelių dienų tai pajutome plaučiuose", – per vertėją ispaniškai sakė 42 metų Garcia. "Mums skaudėjo gerklę ir spjaudėme tamsiąją medžiagą."

Contents