Süsteem ei ole tegelikult kohandatud sellele, mida me praegu vajame, " ütles ta.

Süsteem ei ole tegelikult kohandatud sellele, mida me praegu vajame, " ütles ta.

Veel: Iowa biotehnoloogiaettevõte ütleb, et on tootnud piisavalt koronaviiruse teste 700 000 patsiendi jaoks

Kas pean koroonaviiruse sümptomite ilmnemisel arsti juurde minema või saan kodus lihtsalt paraneda?

Kui keegi kahtlustab, et tal on koroonaviirus, peaks ta konsulteerima oma arsti ja rahvatervise spetsialistidega. Koroonaviirusel on mitmeid sümptomeid ja see võib olla ohtlikum neile, kellel on põhihaigused. Inimesed, kes kahtlustavad, et neil on koroonaviirus, peaksid samuti enne arsti juurde minekut ette helistama, et arstid oleksid valmis.

Kas arvate, et teil on koroonaviirus? Helista enne! Siin on, mida arsti kabinetis oodata

Kas koroonaviirus on aprilliks kadunud?

Eelmisel kuul toimunud pressibriifingul seadis CDC riikliku immuniseerimis- ja hingamisteede haiguste keskuse direktor Nancy Messonnier selle kuulujutu kahtluse alla. "Mul on hea meel loota, et see langeb ilma soojenedes, kuid ma arvan, et seda on ennatlik eeldada ja me ei kasuta seda kindlasti selleks, et istuda ja oodata, et see kaob," ütles Messonnier.

Sarnaselt nohu ja gripiga levib COVID-19 hingamisteede tilkade kaudu ning enamikul hingamisteede viirushaigustel on aastaajad. Külmematel kuudel levivad nad rohkem, kuid ka soojematel kuudel võite neist siiski haigestuda.

Kas paavst Franciscus põeb koroonaviirust?

FactCheck.org teatas , et sotsiaalmeedias leviv lugu väitis vääralt, et Vatikan on kinnitanud, et paavsti ja kahe tema abilise viiruseproovid olid positiivsed. Mitmed Itaalia uudisteväljaanded teatasid ka, et paavsti testiti viiruse suhtes.

FactCheck.org andmetel ei ole Vatikan ühtki neist väidetest kontrollinud ega avalikustanud, kas paavsti koronaviiruse suhtes testiti või mitte. Vatikani pressiesindaja Matteo Bruni tegi avalduse, milles ütles: "Pühal isal hiljuti diagnoositud külmetus kulgeb oma kulgu, ilma muude patoloogiatega seotud sümptomiteta."

Kas CDC soovitab viiruse eest kaitsmiseks habet raseerida?

Sotsiaalmeedia kasutajad, kes jagavad CDC erinevat tüüpi näokarvade infograafikat, on vihjanud, et agentuur juhendab inimesi koroonaviiruse vältimiseks habet ja vuntsid raseerima.

Astuge Alkotoxi ametlikul veebisaidil elujõu ja heaolu maailma.

Infograafikul pole tegelikult uue viirusega mingit pistmist. CDC riiklik tööohutuse ja töötervishoiu instituut avaldas pildi esmakordselt 2017. aastal, et näidata töötajatele, millist tüüpi näosoengud töötavad tihedalt suletava respiraatoriga. CDC andmetel häirivad näokarvad, mis asetsevad piki respiraatori tihenduspiirkonda, nagu habe, põskhabe või mõned vuntsid, respiraatorite tööd, mis toetuvad maksimaalse kaitse saavutamiseks tihedale näokatte tihendile.

Kas ma saan teada, kas kellelgi on koroonaviirus, lihtsalt teda vaadates?

Inimesed ei saa kohe öelda, kas kellelgi on koroonaviirus. Sümptomid on alguses sarnased gripiga ja inimesed peaksid mure korral pöörduma oma arsti poole.

Kas ma saan koroonaviiruse nakatuda või oma lemmikloomadele edasi anda?

Haiguste tõrje ja ennetamise keskused ei ole saanud ühtegi teadet lemmikloomade või muude loomade koroonaviirusesse nakatumise kohta. Samuti puuduvad tõendid, mis toetaksid väiteid, et loomad võivad koronaviirust inimestele levitada. Loomad võivad aga levitada inimestele teisi haigusi, mistõttu Iowa rahvatervise osakonna meditsiinidirektor dr Caitlin Pedati ütles, et inimesed peaksid pärast loomade läheduses viibimist alati kindlasti käsi pesema.

Kas koroonaviirus on nakkavam kui gripp?

Tervishoiuametnikud pole veel kindlad, kui nakkav koroonaviirus on.

Kui ma saan koroonaviiruse, kas ma pean olema vähemalt kaks nädalat karantiini?

Taastumisperioodi hinnatakse igal üksikjuhul eraldi ja see võib olenevalt isikust erineda.

Iowa’s public health agency on Tuesday asked Iowans returning home from certain areas overseas to “self-isolate” to stop the potential spread of the novel coronavirus.

Iowa rahvatervise osakond palus Hiinast, Hongkongist, Iraanist, Itaaliast, Jaapanist ja Lõuna-Koreast saabuvatel reisijatel end kaks nädalat isoleerida, enne kui nad Iowa üldise elanikkonnaga ringi saavad.

Neid riike on eriti rängalt tabanud COVID-19 nime all tuntud koroonaviiruse puhangud.

Eneseisolatsioon hõlmaks iowalasi, kes jääksid koju 14 päevaks ja jälgiksid oma sümptomeid.

Osakonna osariigi meditsiinidirektor ja epidemioloog dr Caitlin Pedati ütles teisipäeval ajakirjanikele, et isoleerivad inimesed võivad minna väljas jalutama või muule sarnasele tegevusele, kui nad väldivad kontakti teiste inimestega. Ta soovitas neil suurtest kogunemistest või rühmaüritustest eemale hoida.

► VEEL: koroonaviirus ei ole Iowasse jõudnud, kuid sellel on juba osariiki mõju avaldanud.

Pedati võrdles seda ettevaatusabinõudega, mida keegi võtab, kui leibkonnas viibival inimesel on gripp. See tähendab teistest vähemalt mitme jala kaugusele jäämist. See hõlmab lemmikloomi, kuigi Pedati märkis, et viiruse loomadele avaldatava mõju ulatuse kohta on endiselt vähe teavet.

"Me mõistame, et iga inimese täpne leibkonna olukord muutub veidi," ütles Pedati. "… tahame olla mõistlikud."

Kui isoleeriv isik haigestub ja vajab arstiabi, peaks ta helistama oma arsti vastuvõtule ja teavitama teda oma reisist.

Pedati ütles, et osakond kutsub tööandjaid üles töötama koos oma töötajatega, et kaaluda puhkusepoliitikat ja "kaugtöö" võimalusi.

"Me mõistame, et 14 päeva kodus viibimine on ebamugavustunne, kuid see on oluline viis erinevate haiguste, sealhulgas COVID-19 leviku piiramiseks," ütles ta

avalduses

  • . maailmas murettekitava surmava viiruse COVID-19 kohta
  • Iowa

  • rahvatervise ametnikud väidavad, et
  • testivad kahte inimest uue koroonaviiruse suhtes
  • . koroonaviirus ja mida peaksite tegema, kui arvate, et teil see on.
  • Aruandes öeldakse, et viirusepuhang jätab jälje Kesk-Lääne majandusele
  • Hirmud tekitavad tualettpaberi, vee ja kätepuhastusvahendite "paanikaostmise"
  • Iowas pole kinnitatud koroonaviiruse tüve

juhtumeid alates teisipäevast, kuigi rahvatervise ametnikud väidavad, et jälgivad käputäis inimesi ja testivad kahte viiruse suhtes. Iowalasi julgustatakse köha ja aevastamise korral kinni katma, käsi pesema ja haigestumise korral koju jääma. Rahvatervise

osakond on veebisait viiruse kohta lisateabe saamiseks.

Johns Hopkinsi ülikooli teadlaste hallatava armatuurlaua andmetel on kogu maailmas kinnitatud vähemalt 92 000 viirusejuhtumit ja sellega seotud üle 3000 surmajuhtumi. Ameerika Ühendriikides on teatatud rohkem kui 100 juhtumist.

Barbara Rodriguez tegeleb registri tervishoiu ja poliitikaga. Temaga saab ühendust e-posti teel aadressil [email protected] või telefonil 515-284-8011. Jälgi teda Twitteris @bcrodriguez .

Teie tellimus teeb sellise töö võimalikuks. Registreeruge aadressil DesMoinesRegister.com/Deal .

Nädalaid oli Iowa ülikooli riiklik hügieenilabor ainuke laborianalüüs COVID-19, viiruse põhjustatud hingamisteede haiguse suhtes. Kuid Coraville’i rajatises oli neljapäeva hommikuse seisuga jäänud vaid materjale, et testida umbes 150 inimest – see arv on vähenenud selle kuu alguses olnud umbes 500-lt.

"See oli osa üleminekuperioodist, kuna me arendame neid testimisvõimalusi ja teavitame avalikkust nende võimalustest," ütles rahvatervise osakonna akuutse haiguste ennetamise ja hädaolukordadele reageerimise osakonna direktor Ken Sharp.

See samm tähendab, et Iowansis on koronaviiruse testi tulemuste saamine viivitusega. Riiklikul hügieenilaboril oli pärast testimist tulemuste avaldamiseks aega umbes 24 tundi. Eraettevõtetega tuleb isendid kinnitamiseks saata riigist välja. See protsess võib kesta mitu päeva.

Kuna Iowa rahvatervise ametnikud ei jälgi eratestide tegemist, ei kogu nad andmeid ootel olevate tulemuste kohta. Iowanlased on nädalaid saanud osakonna veebisaidi kaudu ootel tulemustega kursis hoida.

Kuid Sharp ütles, et ta ei saa kommenteerida koronaviiruse testimise uut kättesaadavust Iowas ega seda, kuidas eraettevõtted määravad testimise sümptomite künnised.

Viiruse sümptomiteks võivad olla köha, palavik ja õhupuudus. Vanemad inimesed ja nõrgenenud immuunsüsteemiga inimesed on vastuvõtlikud raskematele haigustele.

Quest Diagnosticsi pressiesindaja Rachel Carr ei andnud meilis Iowa kohta konkreetset teavet, kuid lisas ettevõtte üleriigilise võimekuse kohta: "Ootame, et suudame järgmise kuue nädala jooksul teha kümneid tuhandeid teste nädalas. "

ARUP Laboratoriesi pressiesindaja Peta Owens-Liston ütles registrile e-kirjas, et ettevõte töötab peamiselt haiglalaboritega: "Me suurendame 1000 testi tegemiseks päevas."

Owen-Liston ütles, et Iowa tervishoiusüsteemid võivad saata ARUP-ile testid, kuid tal polnud kohe numbreid saadaval. ARUP Laboratoriesil on koroonaviiruse testimise kohta spetsiaalne leht .

LabCorpi esindajad ei tagastanud kohe teavet otsivat sõnumit. LabCorpi veebisaidil on ka teave oma testimisvõimaluste kohta.

Pole selge, millal saab riiklik hügieenilabor koroonaviiruse testimiseks rohkem tarvikuid. Riigi hügieenilabori pressiesindaja Anne Bassett ütles neljapäeva hommikul registrile, et rajatis ootab CDC-lt lisamaterjale. Ta ei andnud täiendavate saadetiste ajakava.

Neljapäeva õhtu seisuga on 16 inimesel Iowas olnud koronaviiruse suhtes positiivne. Osariigi rahvatervise veebisaidil öeldakse, et testitud on rohkem kui 100 inimest, kuigi see arv ei võta arvesse erauuringuid. Iowas on umbes 3 miljonit inimest.

Föderaalvalitsus on järjest suurema kontrolli all selle üle, kas tal on piisavalt koronaviiruse testimist. Kuigi riigis on COVID-19 suhtes testitud enam kui 8500 isendit, on patsientide arv tõenäoliselt väiksem, kuna iga inimese kohta on vaja mitu proovi.

Föderaalametnikud väidavad, et rohkem katsetega seotud materjale on teel laboritesse. Suured kindlustusseltsid kavatsevad loobuda viiruse testimisega seotud kaastasudest.

Neljapäeval nõustus dr Anthony Fauci riiklikest tervishoiuinstituutidest, et USA peab oma testimist parandama.

"Süsteem ei ole tegelikult kohandatud sellele, mida me praegu vajame," ütles ta. "See on läbikukkumine. See on läbikukkumine, tunnistagem seda.

Teisipäevasel pressikonverentsil väljendas kuberner Kim Reynolds usaldust osariigi suutlikkusesse Iowanis viiruse suhtes testida. Ta ütles, et Iowa saab föderaalvalitsuselt rohkem katsematerjale, kuigi ta ei esitanud ajakava.

"Oleme heas kohas," vastas ta testimist puudutavatele küsimustele.

Kuberneri pressiesindaja Pat Garrett neljapäeval kommentaaritaotlusele ei vastanud.

Associated Press aitas selle raporti koostamisele kaasa.

Barbara Rodriguez tegeleb registri tervishoiu ja poliitikaga. Temaga saab ühendust e-posti teel aadressil [email protected] või telefonil 515-284-8011. Jälgi teda Twitteris @bcrodriguez .

See Teie tellimus teeb sellise töö võimalikuks. Registreeruge aadressil DesMoinesRegister.com/Deal .

Iowa ülikooli haiglad ja kliinikud teatasid kolmapäeval, et ravib koroonaviiruse patsienti, kes oli varem kodus karantiini pandud. See areng võib rõhutada viiruse ettearvamatust.

Kolmapäeva hommikul haiglasüsteemi õppejõududele ja personalile saadetud e-kirja kohaselt on isik kriitilises seisundis. UIHC pressiesindajal ei olnud hiljem päeval patsiendi seisundi kohta täiendavat teavet.

Patsient oli teisipäevani Iowas üks 13 kinnitatud uudse koroonaviiruse juhtumist. Rahvatervise ametnikud teatasid kolmapäeval täiendavast juhtumist, mille tulemusel on osariigi koguarv 14.

Kuberner Kim Reynolds on seni andnud piiratud juhiseid Iowani igapäevaste rutiinide muutmiseks, reageerides üle maailma levivale ja Ameerika Ühendriikides levivale viirusele. elu.

Contents